چرا زینونت؟

ساده ش میکنیم. تیم زینونت میتونه دغدغه های یه شرکت رو برطرف کنه. میپرسی حالا این دغدغه ها چی هستن؟ الان میگم… اکثر شرکت ها، ارگان ها، سازمان ها و این قبیل ادارات و … یه سری تجهیزات و کار فنی تو حوزه IT دارن که نمیتونن به هرکسی واگذارشون کنن. اونا تیمی رو میخوان که سواد لازم رو داشته باشه و در کنارش متعهد و مسئولیت پذیر باشه. بچه های زینونت همه این خصوصیت ها رو دارن. اگر بخوایم یه خصوصیت از خودمون بگیم که مارو متمایز از بقیه میکنه، اینه که اگر سواد کاریو نداشته باشیم، مطمئنا اونو میدیم به یه تیم دیگه. اینجوری هم یه تیم دیگه نون میبره و کار اون شرکت یا سازمان هم به نحو احسن انجام میشه و ما فقط میشیم مشاور و از تجربه یه تیم دیگه هم سود میبریم

زینونت از کی فعال شده و چه سابقه ای داره؟

تیم ما (در واقع تیم شما) یکم جوونه!!! اما جوون با تجربه جوون پخته و در عین حال پر انرژی وقتی از تجربه صحبت میکنیم، داریم راجع به پروژه هایی صحبت میکنیم که تک تک اعضای این تیم توش دخیل بودن و هستن. بچه های زینونت، حدودا 10 ساله که تو این شغلن

حالا پروژه ها چی بوده و تو چه سطحی بوده؟

مثلا سازمان هایی در حد شهرداری ها و فرمانداری ها، ادارات منطقه ای و شرکت های خوبی که چندین دفتر و کارخونه دارن و تجهیزات مهمی تو شبکه شون دارن مثل روتر، سوئیچ، سرور، فایروال، ارتباطات شبکه ای وایرلس و MPLS و … اینکه یه تیم IT پشتت داشته باشی که همه این سرویس هارو داشته باشه و بتونه مدیریتش کنه جذابه نه؟!!!

کیا تو زینونت کار میکنن و چه کارایی از دستشون بر میاد؟

تیم شما یعنی زینونت، شامل افرادین که تو حوزه IT و شبکه فعالیت گسترده ای داشتن. افراد این تیم، دوره های مختلف شبکه رو گذروندن و طبق همون آموزش هایی که دیدن 10 سالی هست که وارد بازار کار شدن. اگر بخوام راجع به دوره ها صحبت کنم، میشه مدارک Microsoft، Cisco، VoIP، Network، Server، و … حالا خیلی ساده شرح میدم که با گذروندن این دوره ها و گرفتن مدرکاش چه کارایی میشه کرد: دیدین تو خیلی از شرکت ها یا سازمان ها یه سری تجهیزات IT هست که قیافه شون خیلی خفن به نظر میرسه؟ این تجهیزات هرکدوم تو جای خودشون کار مهمی رو انجام میدن. مثلا یه سریاشون زیرساخت شبکه شما رو مدیریت میکنن که میشن تجهیزاتی مثل روتر و سوئیچ. کارشونم اینه که در درجه اول کامپیوترها و بقیه ی چیزایی که تو شبکه هستن مثل دوربین ها، پرینترها و … رو به هم وصل میکنن. اگر کامپیوترها هم بخوان به اینترنت وصل بشن، تا مقصد اونا رو همراهی میکنن و بهشون اینترنت میدن. کابل های شبکه به این تجهیزات وصل میشن و شما از طریق این کابل ها و در نهایت اتصال به سوئیچ ها و روترها به هم متصل میشید. خوب تا اینجا مفهوم زیرساخت شبکه رو تقریبا به شکل ساده مرور کردیم. اما یه سری تجهیزات دیگه هم هستن که کارشون مهمه مثل سرورها و فایروال و سیستم تلفنی و… این تجهیزات کارشون سرویس دهی به شبکه شماس. مثلا ما از طریق کابل و سوئیچ و روتر به هم وصل شدیم ولی باید جایی باشه که فایل هامونو به اشتراک بذاریم و خیالمونم راحت باشه که نه گم میشه نه پاک میشه و نه اگر بخوایم، کسی بتونه اونا رو ببینه. از طرفی باید شرایط نگهداری مناسب داشته باشه که مدیرها خیالشون راحت باشه که فایل ها به موقع پشتیبان گیری (Backup) میشن و مهم تر از همه، هر واحد و هر شخصی به فایل و پوشه خودش دسترسی داره و نمیتونه به پوشه دیگه دست بزنه. یکمم راجع به نفوذ صحبت کنیم. که فایروال کاراشو انجام میده. فایروال میاد طبق اون فرمول ها و قوانینی که ما براش تعیین میکنیم، اطلاعات رو پایش میکنه. مثلا بهش میگیم سایت های اجتماعی مثل واتساپ و تلگرام و … بسته باشن و کارمندا موقع کار نتونن از این سرویس ها استفاده کنن. یا مثلا اگر یه آدم خرابکار از بیرون بخواد به شبکه ما وصل بشه و خرابکاری یا دزدی انجام بده، جلوشو میگیره و اینطوری شبکه مون امن میشه. تمام توضیح هایی که بالا دادیم، جز خدمات شرکت زینونت هستش و ما با قدرت میگیم که از پس همه شون برمیایم و تازه خیلی کارای دیگه هست که سرتونو درد نیاوردیم و به همینا بسنده کردیم. فقط کافیه به ما اعتماد کنید و شبکه تونو به ما بسپرید.

کار ما خلاصه چیه؟؟؟

بزارین اینجوری بگم که از روز اولی که میخواین میزاتونو بچینین و یه شرکت، کارخونه، سازمان، ارگان یا هرچیز دیگه ای راه اندازی کنین، باید یه تیم IT کنارتون باشه که اول بتونه مشاوره بهتون بده و بعد بتونه پیاده سازی کنه و در نهایت پشتیبانی و نگهداری کنه. این کارا میشن کابل کشی، داکت و ترانک کشی، نصب رک و تجهیزات Passive و در نهایت نصب سرورها و تجهیزات اتاق IT شما. بعدش که این کارا انجام شد، همین تیم به شما کمک میکنه که دسترسی ها و مدیریت تمام این تجهیزات براتون دغدغه نشه و فقط بشینین و از داشتن یه واحد IT خیلی خوب لذت ببرین.